Sdílet

Tweet

Goodgame Empire

Goodgame Empire

Snaha využít svých taktických dovedností formou hry je u lidstva zřetelná na každém kroku. Existuje nespočet her provětrávajících naší logiku, v nichž je zároveň potřeba myslet několik tahů dopředu. A ten, komu se to daří lépe, nakonec zvítězí. To samé platí i o bitevních polích, na nichž se armády různých vyznání utkávají od nepaměti. Nástup počítačů nám posléze umožnil spojit realističnost bitvy do formy hry. Strategie se tak staly velice oblíbeným herním žánrem. Není se tedy čemu divit, že i v Goodgame studiu při budování svého portfolia na strategickou hru vsadili jakožto na hlavního tahouna. Výsledkem je originálně zpracovaný Empire. Ten nás poprvé vtahuje do příběhu ve chvíli, kdy je zapotřebí skoncovat s loupeživými barony.

Baroni již nějaký čas pustoší kraj prince Viléma a tomu definitivně došla trpělivost. Toleroval jim jejich vpády již dost dlouho. Nyní nadešel čas tomu udělat přítrž. A komu jinému takto důležitý úkol svěřit, než svému dávnému příteli. Přijíždíme tedy na jeho hrad, abychom se ujali velení jeho armády. S ní také zanedlouho vyrážíme do velkolepé bitvy, na jejímž konci dobýváme hrad nejkrvelačnějšího loupeživého barona. To dává ostatním za vyučenou a stahují se z Vilémova území. Za tuto svou chrabrou službu jsme odměněni dekretem na právě dobytý hrad. Ze dne na den se stáváme urozeným baronem, na jehož bedrech leží blaho poddaných. Ty doposud zažili jen vykořisťování. A to se musí změnit.

Za vydatné pomoci rádců se proto pouštíme do obnovy ekonomiky. Jako první je zapotřebí začít těžit a pěstovat suroviny. Ty následně můžeme použít na rozšíření svého panství a najímání armády. Tu si můžeme držet jen za předpokladu, že ji máme čím nasytit. Jen dobře živená armáda bude mít dostatek sil se vrhnout do nejednoho tažení. Naším cílem se stávají ležení dalších loupeživých baronů, v nichž lze objevit celkem zajímavou kořist. S její pomocí můžeme rychleji růst a stát se odolnými vůči útokům ostatních hráčů. Goodgame Empire je zkrátka primárně stavěn na válčení reálných hráčů sdružených v různých aliancích. Až teprve to dává hře ten správný náboj nutící člověka jít dál.

World of tanks

Detailně zpracované tanky období druhé světové války se v rukách hráčů stávají ničivou zbraní zaručující spoustu nefalšované zábavy. World of tanks nabízí více jak 250 pásových vozidel a toto číslo s každou aktualizací roste.

Mahjong zdarma

Mahjong má svůj původ v Číně, kde se odstraňování stejných kamenů těšilo neobvyklé oblibě. Když později došlo k zjednodušení pravidel, tato hra se jak lavina rozšířila do celého světa. Zahrát si mahjong zdarma můžete i vy v mnoha jeho variacích na hrajonline.